İnsanlar ürünleri değil, imajları satın alırlar. (Ogilvy)

Kurumsal Kimlik Tasarımı sadece reklam mantığıyla düşünülüp tasarlanan şekillerin ve uygulamaların çok ötesinde bir çalışmadır. Şirket DNA'sının çok iyi derecede tahlil edilmesi gereklidir. Bu sebeple kurumsal kimlik, kurumun ve markanın kimliğini yansıtan ve üzerinde ciddiyetle durulması ve planlanması gereken en önemli imaj unsurudur.

Marka imajınıza uygun sadece ve sadece size özel kurumsal kimlik tasarımı uygulamamızla tanışın. Akademisyenler ve tasarım kadromuzun gücünü yanınıza alın.

Yönetimimizdeki çalışmalarımızı içeren genel konu başlıklarımız şu şekildedir;

- Kurumsal imajın oluşturulması 
- Kurumsal renklerin belirlenmesi
- Logo revizyonu veya gerekiyorsa yeniden düzenlemesi
- Logo ve imaj uyumu oluşturulması
- Slogan belirleme ve uygulama alanlarında kullanımı
- Basılı kurumsal evrakların tasarımı
- Kurum iç görünüm (ofis, fabrika, showroom..) imaj tasarımı
- Kurum dış görünüm (cephe, tabela, giriş, karşılama..) imaj tasarımları
- Araçların reklam tasarımı
- Logo mecraları hazırlanması (bayrak, rozet, indoor-outdoor mecralar)
- Kurum çalışanları için kimlik oluşturulması (powerpoint sunumlar, tanıtım dosyaları..)
- İlan ve reklamların oluşturulması (görsel kimlik)
- Basın kitleri, örnekler
- Reklam stratejisi oluşturulması

Hazırlanan tüm tasarımlar "Kurumsal Kimlik Klavuzu"nda CD'si ile birlikte baskılı halde hazırlanarak
firma arşivine teslim edilir. Tüm detaylarıyla hazırlanan Kurumsal Kimlik tasarımlarının kullanım süresi minimum 5 yıl olarak hedeflenir.


Firmanız için Kurumsal Kimlik Yönetimi programımızı tercih ediyorsanız 0212 465 06 60 -  0532 221 61 36 nolu telefonumuzdan ön görüşme için randevu talebinde bulunabilirsiniz. Uzmanlarımız firmanızı ziyaret ederek çalışmalar hakkında detaylı bilgi vereceklerdir. KOSGEB desteğinin de kullandırabildiğimiz programlarımızı, kurumsallaşma sürecini tamamlamak ve kurumsal imajını korumak isteyen tüm firmalara öneriyoruz.


KURUMSAL KİMLİK VE MARKA İMAJI ÇALIŞMALARIMIZDAN ÖRNEKLER


MEER Tekstil firmasında yönetici, satış ve pazarlama kadrolarına bir dizi marka ve pazarlama ile kurumsal kimlik eğitimleri vererek süreci başlattık. SWOT analizleri tamamlandıktan sonra Kurumsal Kimlik tasarımına logo dizaynı ile başladık. 48 sayfadan oluşan Kurumsal Kimlik rehberimizin baskısını da tamamladık. Fabrika ve idari bina giydirmeleri, karşılama alanının mimari tasarımı ve görsel kimlikle alakalı (araç giydirmeler, bayi tabelaları, outdoor reklamlar...) tüm tasarım süreci Marka tescil işlemleri de dahil olmak üzere 6 aylık bir zamanda komple tamamlandı. Çalışmalarımızda KOSGEB Kurumsallaşma Desteği kullanıldı.


ŞENEL Hukuk Bürosu için Kurumsal Kimlik tasarım sürecini Logo dizaynı ile başlattık. Kurumun tüm ihtiyaçlarını karşılayacak Kurumsal Kimlik tasarımları 10 haftalık bir süreçte 48 sayfalık Kurumsal Kimlik Rehberi baskımızla birlikte tamamlandı. Süreç içinde ISO 9001:2008 standardı belgelendirilerek kuruma entegre edildi.